W ramach wiosennych porządków pamiętajcie o akcjach:

Zbiórka baterii

Zbiórka zużytych tuszy z drukarek – Akcja „Tusz do paki – nakarm zwierzaki”

Nagranie piosenki na konkurs z j.angielskiego

Starszaki

Finał Konkursu Piosenki dla Dzieci w Języku Angielskim „Singalong”
organizator:
Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu oraz Szkoła Języka Angielskiego Helen Doron w Oświęcimiu.

9 maja godz. 9 30

(Piwnica Artystyczna ul. Bema 4, Oświęcim, wejście z tyłu budynku Poradni Psychologicznej i PCPR)

Proszę o ćwiczenie w domu piosenki i podpisanie zgody na wyjazd i udział w konkursie.

‘If you’re happy’ https://www.youtube.com/watch?v=Ah_HsgiT2nA

(wtorek)

„Festiwal zwierząt”

koncert w Szkole Muzycznej w Oświęcimiu

Jeżyki, Starszaki

Zgody do podpisania u wychowawców.

Sprzątanie Wisły

Akcja odbyła się pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Oświęcim

Kampania „Domowe Zasady Ekranowe” promuje zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych, tak żeby nie stanowiły one zagrożenia dla relacji rodzinnych, rozwoju dzieci i zdrowia domowników. Żeby wykorzystywane świadomie i z umiarem były pozytywnym dodatkiem do rodzinnego życia, a nie jego centralnym punktem.

więcej informacji na stronie:    https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/

Ekowalentynki 2024

zdjęcia w galerii

Akcję organizujemy wspólnie z REMONDIS Electrorecycling Polska , Electro-System Organizacja Odzysku , Europejska Platforma Recyklingu – firmami, które są liderami w Polsce i Europie w zakresie zbiórki, odzysku i recyklingu zużytych baterii, oraz naszym przyjacielem, ekologiem Dominikiem Dobrowolskim, z którym wspólnie działamy na rzecz ochrony środowiska.

Celem akcji jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

termin 14 lutego (Dzień Zakochanych) – 22 kwietnia (Dzień Ziemi)

więcej informacji: https://www.cycling-recycling.eu/akcje/ekowalentynki-czyli-kochamy-recykling

Zapraszamy po nowości książkowe do kącika czytelniczego !!!

(szatnia Jeżyków, Krasnali i Groszków oraz Starszaków)

(Jeśli macie w domu książki, których już nie czytacie, przynieście do przedszkola, poczytają inni :))

Urodzinki w przedszkolu

Ważnym wydarzeniem w życiu dziecka i grupy przedszkolnej są urodziny. Tradycją jest odśpiewanie wspólnie „Sto lat”, składanie życzeń i częstowanie przez solenizanta drobnymi słodyczami. Niech ta skromna tradycja pozostanie a nasi drodzy rodzice nie narażają się na koszta organizowania coraz to wymyślniejszych upominków dla każdego dziecka w grupie :) Wystarczą drobne, miękkie cukierki :)

Z uwagi na lepsze wykorzystanie produktów spożywczych i zaplanowanie posiłków prosimy o zgłaszania nieobecności dziecka przynajmniej jeden dzień wcześniej, telefonicznie lub mailowo.

Za niezgłoszoną nieobecność dziecka przynajmniej dzień wcześniej nie będzie odpisów za niewykorzystane posiłki.

załącznik 1 do statutu opłata za żywienie

Prosimy o przyprowadzanie dzieci do godziny 8 00.

Drodzy Rodzice!!!

– dotyczy przedszkola na Różanej

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na terenie przedszkolnym.

Prosimy o parkowanie samochodów na parkingach przy drodze.

Drodzy Rodzice dzieci z grupy Starszaków !!!

Prosimy o nieparkowanie samochodów przy sąsiadujących posesjach.

Zapraszamy na parking przedszkolny :)

W trosce o zdrowie dzieci – przypominamy!!!

W trosce o zdrowie wszystkich dzieci uczęszczających do naszego przedszkola przypominamy, że:

• Obowiązkiem rodziców jest przyprowadzanie do przedszkola dzieci tylko zdrowych.
  • Nie przyprowadzamy dzieci, które:
      • mają katar, kaszel, gorączkę (nie dotyczy alergii),
      • są przeziębione lub chore,
      • są w trakcie leczenia antybiotykowego,
      • mają inne objawy, które mają znamiona przeziębienia lub choroby.
  • Dzieci zakatarzone, przeziębione i kaszlące nie mogą przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi.
  • Infekcje mnożą się lawinowo i przechodzą na pozostałe dzieci;
  • Lepiej dziecko przetrzymać w domu i wyleczyć katar i kaszel w ciągu paru dni, niż doprowadzić do dłuższej choroby i powikłań;

Zwróćcie również uwagę na choroby zakaźne: odra, ospa wietrzna, różyczka, świnka, szkarlatyna, choroba bostońska czy grypa żołądkowa.

W przedszkolach często pojawiają się wszy oraz owsiki. Nie wynika to wcale z niskiego poziomu higieny. Prosimy o częste sprawdzanie głowy dziecka oraz obserwować ewentualne zachowania typowe dla występowania pasożytów. Jeśli Państwa obawy zostaną potwierdzone proszę wdrożyć leczenie a przedszkole poinformować o tym fakcie.

Prosimy o dokonywanie płatności za przedszkole dopiero po otrzymaniu rachunku.

Jeśli dziecko jest dłużej nieobecne informację o kwocie do zapłaty można uzyskać telefonicznie lub mailowo.

Zajęcia taneczne w przedszkolu – Szkoła Tańca „Prestiż”

każdy wtorek

Przedszkole czynne od 6 00 do 17 00

oddział na ul. Handlowej czynny od 6 00 do 17 00

ING Bank Śląski nr konta (do wpłat za przedszkole)

Opłatę należy uiścić po otrzymaniu rachunku.

ING Bank Śląski nr konta (opłaty dodatkowe)

58 1050 1256 1000 0022 1980 6540

Całoroczne akcje ekologiczne

Zbiórka baterii