Kalendarz wydarzeń w przedszkolu
Zobacz ostatnie zmiany
na naszej stronie:

Niepubliczne Przedszkole "Smyk" Oświęcim - Babice
czynne od poniedziałku do piątku
w godz. 6 00 - 17 00
oddział Starszaków czynny
w godz. 6 00 - 16 00

ul. Różana 25
ul. Handlowa 11
32- 600 Oświęcim
tel. 699 909 341 (odział na
ul. Handlowej, Starszaki)
psbabice@wp.pl
www.przedszkole-smyk.pl

ING Bank Śląski nr konta:
Zapisz się na newsletter z aktulanościami z przedszkola!

Angielski w przedszkolu

“Tell me and I will forget;
show me and I may remember;
involve me and I will understand”.
Chinese proverb

„Powiedz mi a zapomnę;
Pokaż mi a może zapamiętam;
Zaangażuj mnie a zrozumiem”.

Chińskie przysłowie

Otwarcie się Polski na Europę i świat, szeroki dostęp do mediów oraz nieustanne wkraczanie obcojęzycznych zwrotów do naszego języka sprawiło iż nauka języków obcych stała się nie tylko koniecznością ale także normą. Oglądanie telewizji, podróżowanie,  gry komputerowe, słuchanie radia – wszędzie tam wszechobecny jest język angielski. Warto więc już od najmłodszych lat zacząć oswajać dzieci z tym językiem gdyż w przyszłości ta znajomość na pewno zaprocentuje i ułatwi naszym dzieciakom poruszanie się we współczesnym świecie.

Dziecko w pierwszych latach swojego życia przyswaja ogromne ilości informacji, które mają wpływ na jego dalszy rozwój. Oswojenie się z językiem pomoże dziecku zaakceptować go i ułatwi mu również naukę na dalszych etapach edukacji. Nauczanie języka angielskiego w wieku przedszkolnym ma na celu przede wszystkim motywowanie, zachęcanie, stwarzanie sytuacji sprzyjających odkrywaniu świata, jak i wykorzystywanie naturalnych predyspozycji dziecka do rozwijania umiejętności językowych.

W naszym przedszkolu nauka języka odbywa się we wszystkich grupach wiekowych. Zajęcia odbywają się codziennie.

W najmłodszej grupie „Groszków” (2-3 latków) i w grupie „Krasnali” (3-4 latków) zajęcia trwają 15 minut polegają na grach, zabawach, piosenkach, rymowankach. Dzieci oswajają się z językiem przy pomocy znanych postaci z bajek Disney’a i maskotki Misia obecnego na zajęciach.

W grupie „Jeżyków” i „Starszaków” (5 i 6 latków) nauka wspierana jest podręcznikiem I love Boo. Z udziałem pluszaka Boo i elfów Lilly i Maxa dzieci odkrywają język poznając go w różnych sytuacjach życiowych. Zajęcia trwają 20 min.

Nauka języka opiera się przede wszystkim na tym co dzieci lubią najbardziej czyli na zabawie:

- rytmiczne i wpadające w ucho piosenki, wyliczanki, historyjki sprawiają, że dzieci osłuchują się i szybko zapamiętują nowe słówka i wyrażenia.
-  karty obrazkowe, plakaty i rekwizyty pomagają kojarzyć i zapamiętać słówka.
- zabawy ruchowe to również istotny element w nauce języka - reagowanie na komendy, naśladownictwo to naturalne metody przyswajania przez dzieci.
-  kolorowanki i uzupełnianki tematyczne pomagają w rozwoju manualnym dziecka.
- czytanie bajek rozwija wyobraźnię i pomaga osłuchać się z językiem.

Na zajęciach wykorzystywane są również multimedia takie jak: prezentacje komputerowe, bajki i filmy na DVD.

We wszystkich grupach wykorzystywane są również innowacyjne pomoce dydaktyczne Play Me dzięki którym dzieci poprzez gry i zabawy oswajają się i utrwalają poznany materiał językowy.

Dzieci zapoznają się z:

- podstawowymi zwrotami grzecznościowymi

- nazwami kolorów, zabawek, zwierząt domowych i egzotycznych

- słownictwem związanym z urodzinami, wakacjami

- liczbami od 1 – 10

- nazwami ubrań, owoców, warzyw, artykułów spożywczych

- nazwami członków rodziny, środków transportu

- poznają również elementy kultury krajów anglojęzycznych; tradycje związane

z Bożym Narodzeniem, Wielkanocą, Halloween, Walentynkami

- świętują dzień babci i dziadka, mamy, taty, dzień dziecka ucząc się piosenek

i wierszyków na daną okazję

- obchodzą swoje urodziny – wspólne śpiewanie Happy Birthday (Sto lat)

Komentarze:
Nie dodano jeszcze komentarzy dla tej strony.
Dodaj swój komentarz ...

Adres e-mail nie będzie widoczny na liście komentarzy.

• XI Przegląd Kolęd i Pastorałek
  • Spotkanie z Mikołajem